شاعر دانمارکی

آیا ما می‌توانیم زنجیره وقایعی را دنبال کنیم که به تولد خودمان منتهی می‌شوند؟ آیا وجود ما تصادفی بوده است؟ آیا مسائل کوچک اهمیتی دارند؟…
Be Sociable, Share!
برنده جایزه اسکار 2007 بهترین انیمیشن کوتاه
کارگردان: توریل کاو
Torill Kove در 25 می 1958 در شهر Hamar نروژ به دنیا آمد. وی دوران کودکی و نوجوانی خود را در نروژ گذراند. پس از آن به کانادا مهاجرت کرد و سالهای متوالی در زمینه برنامه ریزی شهری کار می کرد. سرگرمی دوران کودکی وی یعنی طراحی، باعث علاقه وی به انیمیشن شد. او در رشته انیمیشن دانشکده کونکوردیای مونترال مشغول به تحصیل شد و در آنجا برای فیلمهای All You Can Eat ، Fallen Angel و Squash and Stretch جایزه کداک را دریافت کرد. Torill در نقشهای متفاوتی در تولیدات NFB فعالیت کرد و فیلمنامه انیمیشن کوتاه Snails کاری از فیلمساز نروژی Pjotr Sapegin را نوشت. او همچنین تصویرسازی سه کتاب کودک را به عهده داشت.

نخستین فیلم حرفه ای Torill کار مشترک NFB و استودیوی Magica اسلو با نام My Grandmother Ironed the King’s Shirts بود که جوایز بیشماری را از آن خود کرد و نامزد جایزه اسکار گشت. فیلم آخر وی که The Danish Poet نام دارد، انیمیشن کوتاهی درباره تصادف های غریب زندگی است که جایزه اسکار سال ۲۰۰۷ را از آن خود کرد.

تهیه‌کننده: مایکرو فیلمز، مرکز ملی فیلم کانادا
فیلم‌نامه: توریل کاو
پویانما: توریل کاو
فیلم‌بردار: توریل کاو
تدوین‌گر: فیلیس لوئیس
موسیقی: کوین دین
Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

Comments 

.

Title

نظر شما در باره طرح یک روز از زندگی ایرانیان چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...